Dziewczyna w swojej okazałości.

Łysa – bohaterka drugoplanowa, dawniej najlepsza kumpela Solaris.

Opis postaci[edytuj | edytuj kod]

Niezbyt urodziwa i mało inteligentna panienka lekkich obyczajów, proponująca seks przypadkowym facetom, w tym również ziomeczkom. Podobnie jak jej kumpela, zajmuje się prostytucją i oddaje się za darmo Cieślakowi. Wierna fanka Legii Warszawa. Ma wadę wymowy, przez którą strasznie sepleni.

Już w dzieciństwie przyjaźniła się z Solaris i razem z nią zabujała się w Cieślaku, gdy ten przebił wynik Spejsona w boxerze. Już jako dorosła osoba pojawiła się u boku koleżanki w odcinku 41, gdzie we dwie śmiały się z Wojtasa, któremu nie odpalał Szerszeń na mrozie. Wystąpiła też w następnym epizodzie. Tam w Speluno podziwiała z Solaris pojedynek Pawła i Adriana najpierw na boxerze, a potem na gołe pięści. Przyjaciółki były także obecne w momencie, kiedy Rudy zakupił sobie nowego Ścigacza. Kłóciły się między sobą, która będzie mogła się przejechać z Bastianem, oczywiście w zamian za seks. Dziewczyny dość często pojawiały się razem czy to na osiedlu, czy to w klubie Speluno. We dwie były nawet sprawczyniami burdy w pojeździe komunikacji miejskiej. Łysa była również obecna na ślubie swej kumpeli Jowity i jej partnera Pawła, to właśnie ona miała na uroczystości Justina pod opieką.

Długoletnia przywiązanie do siebie dwojga dziewczyn nie trwało jednak wiecznie. Na melanżu u Dzikiego została przyłapana przez swoją przyjaciółkę na zdradzie z Cieślakiem, co zakończyło zarówno związek, jak też i przyjaźń. Dziewczyny odzyskały jednak przynajmniej bezkonfliktowe stosunki, gdy Łysa zdecydowała się pomóc Solaris podstępem uwieść byłego męża. Gdy na imprezie namówiła Pawła na seks i poszła z nim do sypialni jej rodziców, zgasiła światło, a zamiast niej do łóżka z chłopakiem poszła Jowita, która ponownie zaszła w ciążę. To pozwoliło kobiecie dostawać co miesiąc zasiłek od państwa i ogromne alimenty od ojca obojga dzieci. Znakiem pojednania było też to, że obie dziewczyny, tak jak pozostali bohaterowie, były obecne na Wigilii w Speluno. Łysa otrzymała wtedy od Mikołaja kielnię murarską.

Łysa pojawiła się w odcinku westernowym, gdzie grała panienkę do towarzystwa, która umilała ze swoją kumpelą czas El Cieślako w saloonie Speluno. Łysa pojawila sie też w odcinku 176, kiedy solaris wyrzuca z torby gumy, łysa z ciekawosci pytala czemu uzywa gumek, solaris odpowiedziala jej stanowczo ze jej wystarczą 2 dzieciaki, pozniej w tym samym odcinku jest na jej urodzinach.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.