Blok Ekipa Wiki
Advertisement
Cjalis
Cjalis.png
Zawód piosenkarz
DJ
konferansjer
taksówkarz (dawniej)
Debiut Odcinek 56
Ciuralla, ciuralla, weź mojego siuralla.

Dziewczyno za pół stówy, to ja chcę bez gumy!

Cjalis w swoim największym przeboju.


Cjalis (właściwie Bartłomiej Walaszczak) – jeden z drugoplanowych bohaterów serialu Blok Ekipa, artysta estradowy.

Opis postaci[]

Zanim był piosenkarzem, trudnił się fachem taksówkarza. Pewnego dnia jego klientem był nietrzeźwy wówczas były prezydent Olek, który dał mu złotą dwudziestorublówkę. Cjalis zakończył karierę "złotówy" po tym, jak przegrał w karty swój samochód, jak się okazało, był to Szerszeń, który służył przez długi czas Wojtasowi (chłopak aktualnie jeździ Bawarą).

Obecnie Cjalis jest piosenkarzem wykonującym piosenki z gatunków głównie hip hop, rap oraz disco polo. Jest bardzo popularny na Grochowie, gdzie też najprawdopodobniej mieszka. W kilku odcinkach główni bohaterowie przebywali u niego w domu na ulicy Suczej 11. Mieszka tam ze swoim pupilem, kotem o imieniu Prawy i Sprawiedliwy. Cjalis jest rezydentem w klubie Speluno. Odpowiadał również za nagłośnienie na pierwszej i drugiej gali MMA Grochów oraz grał na ślubie Cieślaka i Solaris. Dorabia sobie również w reklamie, w odcinku 87 promował wędliny Masarni Janów Podlaski. Znana postać medialna, występował między innymi w radiowej transmisji w BGC FM i w telewizji w talk-show Pytaniem w pysk.

Przez swoją sławę Cjalis przeżywa wiele dobrych i złych przygód. W odcinku 56 ziomeczki zastosowali wobec artysty areszt domowy, by ten wyjawił im tożsamość "królowej dzielni", którą okazała się być siostra Wojtasa. W epizodzie 75 bohater opowiedział historię sprzed wokalnej kariery w programie telewizyjnym. Wtedy też prawda o Szerszeniu wyszła na światło dzienne. Podarowany przez Olka artefakt umożliwił wspólną popijawę piosenkarza, ziomeczków i byłego prezydenta w domu Cjalisa. W innym odcinku Walaszczak został napadnięty przez zamaskowanego Spejsona, więc zdecydował się wynająć osobistego bodyguarda, którym stał się nie kto inny jak jego agresor. Potem Cjalis domyślił się z kim ma do czynienia po znanej bojowej przyśpiewce ziomeczka i od razu dostał od niego ponownie ogłuszający cios w twarz. W 239 odcinku dowiadujemy się, że miał on konflikt z Fagotem.

Cjalis pojawia się co jakiś czas w serialu jako DJ i wokalista w klubie Speluno. Prowadził także niektóre wydarzenia lokalne, takie jak np. Wielka Freestylowa Bitwa Grochowska czy zawody strongmanów Siłacze Grochowa, a także wziął udział w Misterze Grochowa.

Cjalis pojawił się również we śnie Spejsona w odcinku specjalnym. W prehistorycznych czasach był jaskiniowym grajkiem śpiewającym przy akompaniamencie bongosów. Zginął od maczugi Łysego, gdy obca banda zaatakowała wioskę.

Utwory Cjalisa (+ wyświetlenia w zaokrągleniu)[]

Ciekawostki[]

  • Jego twarz jest wzorowana na twórcy serialu, Bartoszu Walaszku. Artysta pod tym pseudonimem występuje w klubach studenckich, wykonując repertuar znany z serialu.
  • Lek o podobnej nazwie Cialis to preparat na zaburzenia erekcji.

Galeria[]

Advertisement