FANDOM


Cjalis
Cjalis
Zawód piosenkarz
DJ
taksówkarz (dawniej)
Debiut Odcinek 56

Ciuralla, ciuralla, weź mojego siuralla.
Dziewczyno za pół stówy, to ja chcę bez gumy!

Cjalis w swoim największym przeboju.


Cjalis (z nazwiska Walaszczak) – jeden z drugoplanowych bohaterów serialu Blok Ekipa, artysta estradowy.

Opis postaci

Zanim był piosenkarzem, trudnił się fachem taksówkarza. Pewnego dnia jego klientem był nietrzeźwy wówczas były prezydent Olek, który dał mu złotą dwudziestorublówkę. Cjalis zakończył karierę "złotówy" po tym, jak przegrał w karty swój samochód, jak się okazało, był to Szerszeń, który służył przez długi czas Wojtasowi (chłopak aktualnie jeździ Bawarą).

Obecnie Cjalis jest piosenkarzem wykonującym piosenki z gatunków disco polo oraz rap. Jest bardzo popularny na Grochowie, gdzie też najprawdopodobniej mieszka. W kilku odcinkach główni bohaterowie przebywali u niego w domu na ulicy Suczej 11. Mieszka tam ze swoim pupilem, kotem o imieniu Prawy i Sprawiedliwy. Cjalis jest rezydentem w klubie Speluno. Odpowiadał również za nagłośnienie na pierwszej i drugiej gali MMA Grochów oraz grał na ślubie Cieślaka i Solaris. Dorabia sobie również w reklamie, w odcinku 87 promował wędliny Masarni Janów Podlaski. Znana postać medialna, występował między innymi w radiowej transmisji w BGC FM i w telewizji w talk-show Pytaniem d

w pysk.

Przez swoją sławę Cjalis przeżywa wiele dobrych i złych przygód. W odcinku 56 ziomeczki zastosowali wobec artysty areszt domowy, by ten wyjawił im tożsamość "królowej dzielni", którą okazała się być siostra Wojtasa. W epizodzie 75 bohater opowiedział historię sprzed wokalnej kariery w programie telewizyjnym. Wtedy też prawda o Szerszeniu wyszła na światło dzienne. Podarowany przez Olka artefakt umożliwił wspólną popijawę piosenkarza, ziomeczków i byłego prezydenta w domu Cjalisa. W innym odcinku Walaszczak został napadnięty przez zamaskowanego Spejsona, więc zdecydował się wynająć osobistego bodyguarda, którym stał się nie kto inny jak jego agresor. Potem Cjalis domyślił się z kim ma do czynienia po znanej bojowej przyśpiewce ziomeczka i od razu dostał od niego ponownie ogłuszający cios w twarz.

Cjalis pojawił się również we śnie Spejsona w odcinku specjalnym. W prehistorycznych czasach był jaskiniowym grajkiem śpiewającym przy akompaniamencie bongosów. Zginął od maczugi Łysego, gdy obca banda zaatakowała wioskę.

Utwory Cjalisa

Ciekawostki

  • Jego twarz jest wzorowana na twórcy serialu, Bartoszu Walaszku.
  • Lek o podobnej nazwie Cialis to preparat na zaburzenia erekcji.
  • Jak wynika z materiałów udostępnionych na Instagramie przez Bartosza Walaszka, piosenka Melanż u Dzikiego nosiła pierwotnie tytuł Wiksa u Dzikiego.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.