Grochów nocą.

HWDP, JP 100%!
Tak śpiewa cały Grochów po nocy.
JP 100%, HWDP!
Tak śpiewa cały Grochów całe dnie.

Fragment utworu Cjalisa

Grochów – część Warszawy położona na prawym brzegu Wisły. Dzielnica ta jest miejscem zamieszkania głównych bohaterów serialu. To tutaj odbywa się większość fabuły odcinków Blok Ekipy. Dzielnica jest przedstawiona jako ponure miejsce, zabudowane w większości blokami z wielkiej płyty, między którymi znajdują się trawniki, ławki i boksy śmietnikowe.

Na ulicach Grochowa można dostrzec wiele punktów usługowych. Są tu między innymi sklepy monopolowe Alko-Szop i Sklep Maupka, czy też chociażby szkoła nauki jazdy Frog. Na dzielnicy działają także ośrodki przemysłowe, warsztat samochodowy i stacja benzynowa. Głównym miejscem spotkań i rozrywek jest oczywiście klub Speluno, który organizuje dyskoteki, imprezy okolicznościowe, koncerty, a także wydarzenia sportowe, jak choćby pierwsza i druga gala MMA Grochów

Los Grochos[edytuj | edytuj kod]

Rewolwerowcy w miasteczku.

W alternatywnym świecie westernu pojawia się miejscowość Los Grochos leżąca gdzieś na Dzikim Zachodzie. Jest to typowe, stereotypowe, dziewiętnastowieczne miasteczko leżące gdzieś na amerykańskiej pustyni. Rządzi nim szeryf Rudy, który karze wszystkich za nawet najmniejsze przewinienia. Zarówno wygląd miejscowości jak i mieszkańcy przywodzą na myśl klasyczne westerny jak i spaghetti westerny. Z wypowiedzi Dzikiego Spejsona w epizodzie 81 wiadomo, że w Los Grochos nie ma poczty. Inne warte uwagi miejsca to między innymi Saloon Speluno, posterunek szeryfa, miejski szafot oraz bank wspomniany w odcinku 110 przez Rudego.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.