Spejson w kaszlaku.

Kaszlak – Fiat 126p "Maluch" należący do Spejsona.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pierwotnie pojazd ten należał do ciotki Spejsona, która mieszka w Grójcu. Pani Puchacka odkupiła (bądź dostała) go od niej, i podarowała go swojemu synowi w zamian za to, że ten zdał egzamin na prawo jazdy w odcinku 47. W pierwszej chwili chłopak został nawet wyśmiany przez swoich ziomków. Później jednak użył tego samochodu do przewozu kumpli (w ramach zastępstwa za Szerszenia) do klubu Speluno. Tego wieczoru Wojtas jakimś cudem uprawiał w nim seks z Solaris. W tym czasie ktoś założył blokadę na koło, jednak Spejson, dzięki swojej sile i rozmiarom auta, mógł przenieść go spod dyskoteki do warsztatu. Tam Walo dokonał generalnego remontu Kaszlaka.

Samochód służył Adrianowi zazwyczaj do transportu własnego, swoich ziomeczków oraz matki, czy też do wyścigów ulicznych, które jednak przegrywał. Z odcinka 52 wiadomo, że samochód nie miał ważnego przeglądu. Ogólnie pojazd pojawiał się dość sporadycznie w serialu. Ostatnie jego wystąpienie miało miejsce w odcinku 68, kiedy to naćpany Wiesio spadł na niego i zniszczył go doszczętnie. Spejson nigdy jednak nie wypomniał tego swemu tacie i nie wymagał od niego żadnej rekompensaty.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Początkowo Kaszlak wyglądał jak typowy Fiat 126p produkowany w wersji z lat 1973-1978. Samochód był cały czerwony i miał chromowane zderzaki. W odcinku 48 Walo dorobił mu spoiler (który nie daje żadnej różnicy), numer 77 na masce i bokach, a także naklejki na przedniej szybie oraz tylnym zderzaku. Poza tym wymieniony został też wydech na podwójny. Numery tablic to WGR 1226W.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.