Łukasz "Kołacina" Kołaciński
Kołacina.png
Zawód Brak stałego zatrudnienia, zajmuje się rozbojami i handlem narkotykami.
Rodzina Brak
Pojazdy Brak
Debiut Odcinek 80
Sojusznicy Ziomeczki [Dawniej]

Cieślak

Wrogowie Ziomeczki

Rudy

Marcin

Łukasz "Kołacina" Kołaciński – postać drugoplanowa z serialu Blok Ekipa, bandyta.

Opis postaci[edytuj | edytuj kod]

Kołacina to lokalny bandzior, który wyszedł z więzienia po pięciu latach odsiadki. Trafił za kratki po tym, jak postrzelił listonosza za to, że ten zapukał do jego drzwi. Stereotypowy bandyta, całkiem dobrze zbudowany, z wygoloną głową i masą tatuaży oraz szram na ciele. Niezbyt sympatyczna postać. Wśród osób, które go znają, wzbudza strach, ci którzy go ignorują, dotkliwie się na nim nacinają. Prawda o nim jest jednak zgoła inna, w więzieniu był frajerem, a po jednym uderzeniu traci przytomność. Najwyraźniej jest twardy tylko przed słabszymi i kiedy ma przewagę w postaci uzbrojenia.

Po raz pierwszy pojawił się w odcinku 80. Główni bohaterowie zjawili się u niego z alkoholem, gdy ten zabawiał się z siostrą Wojtasa.(Chciał zaruchać po 5 latach jechania na ręcznym w więzieniu) Wspólnie z nim udali się do parku celem wypicia trunku. Gdy zostali nakryci przez Straż Obywatelską, zdenerwowany Kołacina pobił samozwańczych mundurowych, a chwilę później dokonał rozboju na ziomeczkach.  

W odcinku 102 bierze udział w gali MMA. W pierwszej rundzie "walczył" z pijaniutkim Cieślakiem. Drugą przegrał ze Spejsonem, padając na deski po jednym ciosie.  

W 120 odcinku dowiadujemy się, że w więzieniu należał do grypsujących, gdyż gwałci za karę Rudego (ten dostarczył mu objedzoną przez siebie pizzę).  

W odcinku 161 z Cieślakiem konkurował się o nawóz, którym ziomeczki też się zainteresowali, potem gonili ziomeczków z nawozem, a w odcinku 163 wraz z Cieślakiem dowiedział się, że ziomeczki zjarali się marihuaną, którą miał handlować. W kolejnym odcinku Kołacina trzymał plantację na dachu bloku i zabezpieczył monitoringiem, gdyby ziomeczki chcieli ją ukraść. W innym odcinku wraz Cieślakiem imprezował w Sexblowsion, potem w trakcie poszedł do kibla, a Cieślak spał pilnując torbę pełną pieniędzy, później Kołacina i zauważył, że Cieślak nie ma torby, którą Wojtas zabrał i sprowokował go bójką. W odcinku 186 przyłączył się do zawodów "Siłacze Grochowa", wygrał pierwszą konkurencję w bieg frajera, a drugą konkurencję, polegającą na utrzymaniu beczki w górze jak najdłużej przegrał, przez smród spod pach ukraińca. Wziął także udział w programie Mister Grochowa, lecz odpadł już tam w 2 konkurencji.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.