Wkrótce na kasetach VHS (marzec 2016)

Porucznik Kabura (od października 2019)

Porucznik Kabura – popularna produkcja science-fiction w świecie Blok Ekipy, zwiastun wyemitowany został w trakcie trwania odcinka 75. Powrót (już w nowej wersji) nastąpił w odcinku 189, kiedy to Walo i jego dziewczyna Asia byli na nim w kinie na randce, a także w kolejnym, 190 odcinku, gdzie Walo oglądał go na laptopie w Speluno oraz w 191, w którym ziomeczki mieli odcinki na telefonie.

Opis

Stary Porucznik Kabura

Zwiastun przedstawia scenę rozmrożenia tytułowej postaci, która została znaleziona w stanie hibernacji przez kosmitów. Jeden z obcych próbuje wsadzić porucznikowi do tyłka trzonek, podczas gdy drugi nagrywa tą sytuację kamerką telefoniczną. Nagle jednak żołnierz wybudza się i brutalnie morduje swoich prześladowców. Całej tej sytuacji, przez monitoring, przygląda się wystraszony generał kosmitów. Premiera już wkrótce na kasetach VHS.

Nowy Porucznik Kabura

Nowy Porucznik Kabura pojawił się po 3,5-letniej przerwie. Główny bohater to Ryszard Kabura, który żyje w Polsce w 2050 roku. Postanawia zaciągnąć się do kosmicznego wojska, aby uciec przed wierzycielami od długów karcianych. Okazuje się, że z kosmosu nadciąga dla kraju poważne zagrożenie pozaziemskie. Autorem bajki jest sam grubas Walaszek.

Ciekawostki

  • Stara wersja to nawiązanie do serialu Kapitan Bomba, kultowej produkcji Bartosza Walaszka.
  • Film, według zwiastuna, ma pojawić się wkrótce na kasetach VHS. Jednak jak powszechnie wiadomo, ten nośnik danych wyszedł już z użycia.
  • Nowy Porucznik Kabura to osobny serial emitowany na CDA Premium od 25 października 2019.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.