Blok Ekipa Wiki
Advertisement
Blok Ekipa Wiki

Stulej z charakterystyczną żuchwą.

Gówno kurwa, cztery, pięć, sześć!

Odzywka Stuleja do Cieślaka


Stulej – postać epizodyczna i były przyjaciel Cieślaka.

Opis postaci[]

Walu sądził, że ukrywa się on na wsi, bo jest poszukiwany przez policję. Spejson natomiast uważał, że siedzi on w domu, bo wstydzi się pokazać na rejonie. Według Adriana, Stulej żuł cały czas gumę, gdy był na cyklu sterydowym, przez co jego policzki zrobiły się tak ogromne, że wygląda jakby miał na głowie tyłek.

W odcinku 77, mężczyzna do spółki z Cieślakiem posiadał w piwnicy nr. 57 plantację marihuany, z tego powodu razem ze wspólnikiem przebierali się za straszydła, aby odpędzić wszystkich od swojego sekretu. W kolejnym epizodzie uprawiane pod ziemią narkotyki kupił od niego Wojtas.

W tym odcinku odcinku 108 Stulej pojawił się w Speluno, gdzie domagał się od Cieślaka połowy udziałów w zyskach ze sprzedaży zielska. Ostatecznie zgodził się na obalenie razem z kumplem flaszki wódki. Następnie wziął udział w przelocie śmigłowcem (co najpewniej jednak było tylko pijacką fantazją Misiewicza).

Egzorcysta[]

Stulej wraz z Cieślakiem pojawiają się także w 4 odcinku serialu Egzorcysta, Taryfa Widmo. Gdy czekają na taksówkę, podjeżdża jakaś tajemnicza złotówa i dresiarze do niej wsiadają. Podczas jazdy Cieślak i Stulej orientują się, że jadą w złą stronę i gdy Cieślak grozi pobiciem, taksówkarz zatrzymuje się, blokuje tylne drzwi, a także ujawnia swoją tożsamość, jest to duch cierpa. Uruchamia on pułapkę z kolcami, po czym brutalnie zabija Stuleja, Cieślakowi udaje się uciec (sama ta postać odgrywa później dużą rolę w odcinku, a później epizodycznie pojawia się w innych odcinkach).

Ciekawostki[]

  • W odcinku 108, po tym jak Cieślak powiedział "raz, dwa, trzy", ten odpowiedział "cztery, pięć, sześć". Nie wiadomo jednak, czy jest to jego stałe powiedzonko, czy powiedział tak po złości. W odcinku 131 Wojtas też powiedział do Cieślaka "cztery, pięć, sześć". Można wywnioskować, że on i Stulej odzywali się do niego w złośliwy sposób.
  • W nowej produkcji Bartosza Walaszka Egzorcysta Stulej zostaje zabity przez Złotówiarza (nie wiadomo jednak, czy te wydarzenia są kanoniczne). W każdym razie w Blok Ekipie miejsce kompana Cieślaka tajemniczo zajął Kołacina i nie zostało to nigdy wyjaśnione (sam Cieślak nigdy więcej nie wspominał o Stuleju, a ziomeczki też się nad tym nie zastanawiali, prawdopodobnie jednak Stulej nie żyje).

    Śmierć Stuleja

Advertisement