FANDOM

Użytkownik Fandomu
  Wczytuję edytor...
 • ja chciałem zgłosić że źle pokazuję ile jest postaci bo jak się już wejdzie to widać że jest więcej niż pokazywało np.główni bohaterowie itp 

    Wczytuję edytor...
  • Nie mogę zrozumieć o co Ci chodzi. Może składniej i konkretniej, bedę w stanie wtedy pomóc.

     Wczytuję edytor...
  • chodziło mi o to że np pokazywało (15 P) a było (16 P) w postaciach ale ogólnie ktoś to naprawił i sory że tak późno otpisuje ale dopiero teraz widzę że odpisałeś 

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Mała rada, dodajac teksty piosenek nie rób ich na
  w tym przypadku lepiej sprawdza się specjalna funkacja do tego,

  Przed daną linijką dawaj podwójny dwukropek (::), a jeśli piosenka jest z podziałem na role to przed postacią daje się pojedyńczy dwukropek. Przykład zastosowania zrobiłem w piosence Romantica.

    Wczytuję edytor...
  • Czesć. W takim razie mianuję Cię ekspertem od tych spraw ;-). Poza tym chyba lepiej jak tekst tych piosenek pozostanie w kursywie.

     Wczytuję edytor...
  • To nie problem, wystarczy użyć odpowiednich apostrofów. Jest wywalić przy nich.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Zakładam osobny temat do pogaduch, sprawozdań itd. :)

  • Potrzeba rozbudowy głównych artykułów, głównie odcinków i bohaterów oraz o Szerszeniu. Rozpisałem ostatnio w wolnym czasie trochę, przebudowałem, rozwinąłem, przeciągnąłem większość ciekawostek do treści i chyba jakoś to wygląda. Tu masz Specjalna:Najdłuższe strony, z Cjalisa i Palety wyciągnąłem co się da, teraz ogarniam Szerszenia i Wiesia, które zresztą już teraz są dłuższe od artykułów o ziomeczkach. Wszystko do zrobienia na spokojnie.
  • Sprawa kategorii. Zmieniłem niewiele mówiącą nazwę kategorii Inne na Kategoria:Kultura, sam nie wiedziałem jak to nazwać ale jakby nie patrzeć strony w kategorii się z kulturą w jakiś tam sposób wiążą. Na dniach zmienię nazwę kategorii Obiekty Geograficzne na Geografia, nazwa krótsza i bardziej się odróżni od Obiektów. Wyjąłem kategorię Piosenki z Rzeczy, bo jakby nie patrzeć piosenki są niezbyt powiązane z fabułą i żyją raczej własnym życiem. Zastanawiam się czy porobić dla nich podkategorie "Piosenki Braci Figo Fagot" i "Piosenki Cjalisa", to chyba dobry pomysł? :D
    Wczytuję edytor...
  • Zobacz wszystkie odpowiedzi (9 odpowiedzi)
  • Okey, po prostu uznałem że lepiej będzie to wygladać w tekście, niż wszystko upchnięte w galerii na dole. Będę miał na uwadze... twoją uwage ;-)

     Wczytuję edytor...
  • Pionas666, raczej nie ma sensu zabezpieczać po kolei stron przed edycjami, bo to na niewiele się zda i odstraszy tylko potencjalnych przyszłych redagujących. Efektywniej będzie chyba po prostu dojeżdżać tych "edytorów", bo perfidnych trolli to tu na dobrą sprawę nie ma... przynajmniej tak mi się wydaje :-P

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • TUTAJ możesz przejrzeć wszystkie raporty na temat działania tej wiki, plików, artykułów. Wszystkie wyglądają wręcz wyśmienicie, prawie puściutkie, z jednym tylko wyjątkiem, a mianowicie w dużej części obrazy są nieskategoryzowane oraz to że nie mają licencji. Aby temu zaradzić, wystarczy jedynie w czasie przesyłania nowego obrazu na wiki wybrać licencję w pasku, a konkretnie opcję Zastrzeżone prawa autorskie, wszak te w przypadku screenów należą do SPInki i Git Produkcji. Zajmuje to dosłownie sekundę przy wrzucaniu pliku na serwer, a załatwia jednocześnie oba problemy :)

  Muszę pochwalić nazewnictwo plików jakie jest do tej pory stosowane, np. Wiesław_Paleta_2.png zamiast wiespal-2.PNG. Znacznie wygodniej potem znaleźć ten plik w wyszukiwarce, jeśli chciałoby się go gdzieś znowu użyć w innym artykule :)

    Wczytuję edytor...
  • Zobacz wszystkie odpowiedzi (6 odpowiedzi)
  • Dobra, w sumie racja z tymi ifoboxami.

     Wczytuję edytor...
  • Siemka! :D Nie będę zakładał dalej nowego tematu, bo w sumie to od ostatniego wpisu tutaj minęło raptem 2 dni. Otóż chciałbym z tobą jako z drugim adminem skonsultować kilka rzeczy:

   • Antagoniści to chyba najbardziej niepewna i kontrowersyjna kategoria sądząc pod niektórymi komentarzami pod artykułami. Fakt, są tam tacy co do których nie ma wątpliwości jak te ruski z wędkowania np. Ale są też i takie postacie, które niejednoznacznie pod tę kategorię podbiegają. Na przykład mieszkancy osiedla Grochów, którzy mają neutralny albo i nawet przyjazny stosunek do bohaterów tylko czasem ich drogi się krzyżują np. Cieślak, Łysy czy Wiesław Paleta. Albo i tacy co są antagonistami nie z własnej winy, np. ciężko uznać ciecia za tego złego, jeśli on tylko próbuje przeciwdziałać kradzieży czegoś przez ziomeczków. I nie wiem sam, co z tym robić, zwięzić kategorię, zostawić jak jest czy usunąć? W jakichś grach komputerowych czy serialach sensacyjnych to ten podział jest bardziej widoczny, a że tu miniserial groteskowy, to czasami ciężko stwierdzić jednoznacznie :/
   • Tutaj już taka osobista uwaga :P cięzko jest nazwać ciekawostką coś, co widać wyraźnie i jest istotnym elementaem fabuły odcinka jak np. TUTAJ albo bardzo niepewną informację bez ani jednej przesłanki do tego jak chociażby tu TUTAJ, wzorowany na Bombie na 100%, ale syn to już nadinterpretacja ;)
   • Zauważyłem przy naprawianiu licencji, że niektóre obrazki były wrzucane przez użytkowników z widocznymi elementami z YT jak ten cień z góry czy te adnotacje w stylu "SUBSKRYBUJ". Postaram się je wyszukać i porobię dla nich kategorię. Nie ma co usuwać ich bo są funkcjonalne, tylko tam kiedyś się pozastępuje bardziej estetycznymi :D

   Przerobiłem szablon infoboksu, przez co bardziej przypomina obecne navboxy i pasuje kolorem do wiki. No i szablon cytatu też zrobiony, jeszcze nie do końca ale jednak potrzebny był. A i otrzymaliśmy spotlight na wikii, przez co może przybędzie userów, w sumie już wczoraj i dziaj było paru zarejestrowanych co mają po 1-kilka edycji, także będzie więcej rąk do pracy :D

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Witaj Pionas666! Jako, że jesteś zdecydowanie najbardziej aktywnym edytorem na Blok Ekipa Wiki, pragnę ci zadać pytanie: czy chcesz otrzymać uprawnienia administratora? :D Ja niestety nie jestem tak aktywny i regularny w działaniach na tej stronie, a szkoda, żeby ta dość dobrze rozbudowana skarbnica wiedzy o Blok Ekipie była zaprzepaszczona przez ataki wandali i ciągły brak osoby, która by mogła pilnować tu porządku. Postaram się co jakiś czas zaglądać i coś edytować, coś zmienić w sprawach technicznych etc. Czekam na odpowiedź :) Jeżeli się zgodzisz i będziesz równie aktywny co teraz, to może z czasem zwiększyłbym twoje uprawnienia jeszcze bardziej? :)

    Wczytuję edytor...
  • Myślę że to niezła propozycja. Stosunkowo często tu bywam, nigdy nie byłem jednak na "takim" stanowisku. Myślę że sobie poradzę ogarnąć ten folwark... znaczy blokowisko ;-)

     Wczytuję edytor...
  • Cholera zapomniałem się zalogować XD

   Myślę że to niezła propozycja. Stosunkowo często tu bywam, nigdy nie byłem jednak na "takim" stanowisku. Myślę że sobie poradzę ogarnąć ten folwark... znaczy blokowisko ;-)

     Wczytuję edytor...
  • W takim razie witam w gronie administratorów! (w sumie tylko ty i ja XD) Niech ci to blokowisko lekkim będzie! :-)

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Hej, witaj na Blok Ekipa Wiki i dzięki za Twoją edycję na stronie Plik:Pan Wiesio.png.

  Wygląda na to, że lokalna administracja jest nieaktywna. Jeśli potrzebujesz pomocy zerknij na strony pomocy.

  Możesz też odwiedzić Centrum Społeczności gdzie znajdziesz blog z nowościami oraz zasięgniesz pomocy na czacie albo forum dyskusyjnym.

  Miłego edytowania!

    Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.