FANDOM


 • TUTAJ możesz przejrzeć wszystkie raporty na temat działania tej wiki, plików, artykułów. Wszystkie wyglądają wręcz wyśmienicie, prawie puściutkie, z jednym tylko wyjątkiem, a mianowicie w dużej części obrazy są nieskategoryzowane oraz to że nie mają licencji. Aby temu zaradzić, wystarczy jedynie w czasie przesyłania nowego obrazu na wiki wybrać licencję w pasku, a konkretnie opcję Zastrzeżone prawa autorskie, wszak te w przypadku screenów należą do SPInki i Git Produkcji. Zajmuje to dosłownie sekundę przy wrzucaniu pliku na serwer, a załatwia jednocześnie oba problemy :)

  Muszę pochwalić nazewnictwo plików jakie jest do tej pory stosowane, np. Wiesław_Paleta_2.png zamiast wiespal-2.PNG. Znacznie wygodniej potem znaleźć ten plik w wyszukiwarce, jeśli chciałoby się go gdzieś znowu użyć w innym artykule :)

    Wczytuję edytor...
  • Apropos. Zauważyłem że pousuwałeś kilka obrazów. Rozumiem że jeśli skopiuję interesujące mnie pliki z wikipedii, i oznacze to stosownym znakiem, nie będzie żadnego problemu? A jak to się ma ze zdjęciami z innych stron? Może to brzmi głupio, ale ja nie do końca to ogarniam. 

     Wczytuję edytor...
  • Siemka :-D Ogólnie to tych licencji jest od groma, ale ogólnie to najważniejsze i chyba jedyne przydatne tutaj:

   • Zastrzeżone prawa autorskie czyli Copyright - do screenów z serialu i z gier, ofiacjalnych obrazów ze stron Blok Ekipy, skanów z planszówki i z karcianki. Czyli prawie wszystkie jakie były i jakie będą.
   • Creative Commons czyli CC BY SA - to, co ktoś zrobił sam, obrazki, zdjęcia, wszelkiego rodzaju prace. Tu są np te napisy co robiłem na stronie głównej czy np. zdjęcie Dzika. Tych tu tyle co kot napłakał, na palcach idzie policzyć.

   Pousuwałem tylko obrazki niepochodzące z serialu i w żaden sposób z nim niepowiązane, takie jak herby Polonii i Legii czy wizerunki Niemena itd. No chyba że byłoby zdjęcie z serialu przedstawiające herb Legii tak jak w tym co ziomeczki kupili klub to wtedy git. A i JPG-i pousuwałem, bo są słabej jakości, to tam się je zastąpi PNG-ami. A co do licencji, to ja je ponaprawiam na spokojnie :) Oby tylko następne pliki były spoko, to będzie git.

     Wczytuję edytor...
  • Okey. Znaczy wiem już co robić. Thx. za info.

     Wczytuję edytor...
  • Aha i jeszcze tak spytam co tym sądzisz o jednej rzeczy, już nie będę zakładał oddzielnego wątku. Może by infoboksy ograniczyć tylko do głównych i drugoplanowych bohaterów? Bo w przypadku jakichś miejsc czy postaci epizodycznych to tak dziwnie jak jest infobox a w nim tylko "bohater epizodyczny, policjant" czy "posterunek", a obok to samo jest w artykule albo nawet sam artykuł się tak nazywa. Wtedy by było mniej pierdolenia się z wstawianiem tego przy edytowaniu i obraz w artykule byłby większy i wyraźny. Oczywiście nie trzeba będzie od razu na gwałt zmieniać starych artykułów, tylko przy okazji to zrobić, a ja na dniach postaram się opracować szablon infoboksu. Co ty na to? ;)

   PS. Zauważyłem pewną niestałość w używaniu cudzysłowu i kursywy. Proponuję ujednolicenie: kursywy używać w tytułach filmów, odcinków, piosenek, gier np. Ciuralla, Wojtas szuka żony, Wigilia w Speluno, zaś "cudzysłowu" w cytatach i powiedzeniach np. "Co jest kurwa? Raz, dwa, trzy!", pracować "na czarno".

     Wczytuję edytor...
  • Dobra, w sumie racja z tymi ifoboxami.

     Wczytuję edytor...
  • Siemka! :D Nie będę zakładał dalej nowego tematu, bo w sumie to od ostatniego wpisu tutaj minęło raptem 2 dni. Otóż chciałbym z tobą jako z drugim adminem skonsultować kilka rzeczy:

   • Antagoniści to chyba najbardziej niepewna i kontrowersyjna kategoria sądząc pod niektórymi komentarzami pod artykułami. Fakt, są tam tacy co do których nie ma wątpliwości jak te ruski z wędkowania np. Ale są też i takie postacie, które niejednoznacznie pod tę kategorię podbiegają. Na przykład mieszkancy osiedla Grochów, którzy mają neutralny albo i nawet przyjazny stosunek do bohaterów tylko czasem ich drogi się krzyżują np. Cieślak, Łysy czy Wiesław Paleta. Albo i tacy co są antagonistami nie z własnej winy, np. ciężko uznać ciecia za tego złego, jeśli on tylko próbuje przeciwdziałać kradzieży czegoś przez ziomeczków. I nie wiem sam, co z tym robić, zwięzić kategorię, zostawić jak jest czy usunąć? W jakichś grach komputerowych czy serialach sensacyjnych to ten podział jest bardziej widoczny, a że tu miniserial groteskowy, to czasami ciężko stwierdzić jednoznacznie :/
   • Tutaj już taka osobista uwaga :P cięzko jest nazwać ciekawostką coś, co widać wyraźnie i jest istotnym elementaem fabuły odcinka jak np. TUTAJ albo bardzo niepewną informację bez ani jednej przesłanki do tego jak chociażby tu TUTAJ, wzorowany na Bombie na 100%, ale syn to już nadinterpretacja ;)
   • Zauważyłem przy naprawianiu licencji, że niektóre obrazki były wrzucane przez użytkowników z widocznymi elementami z YT jak ten cień z góry czy te adnotacje w stylu "SUBSKRYBUJ". Postaram się je wyszukać i porobię dla nich kategorię. Nie ma co usuwać ich bo są funkcjonalne, tylko tam kiedyś się pozastępuje bardziej estetycznymi :D

   Przerobiłem szablon infoboksu, przez co bardziej przypomina obecne navboxy i pasuje kolorem do wiki. No i szablon cytatu też zrobiony, jeszcze nie do końca ale jednak potrzebny był. A i otrzymaliśmy spotlight na wikii, przez co może przybędzie userów, w sumie już wczoraj i dziaj było paru zarejestrowanych co mają po 1-kilka edycji, także będzie więcej rąk do pracy :D

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.