Wojciech Puczyk (Wojtas)
Wojtas Puczyk.png
Zawód sprzedawca kebabów (9)
pracownik Media Max (96)
stróż nocny (143-144)
Rodzina Pani Puczykowa (matka)
Jowita (siostra)
Córka (tylko we śnie)
Marianna (była narzeczona)
Pojazd Szerszeń (1-126, 200)
Ursus (Wojtas szuka żony)
Golf (119)
Bawara (131-165, od 169)
M3 (166-168)
Debiut Odcinek 1

Wojtas (właściwie Wojciech Puczyk) – jeden z trzech głównych bohaterów serialu Blok Ekipa, obok Wala i Spejsona.

Opis postaci

Dzieciństwo

Mały Wojtas.

Wojtas w dzieciństwie był najchudszym i najbladszym z całej trójki bohaterów. Już wówczas miał spore przyrodzenie, i nie grzeszył urodą. Dla szpanu, podobnie jak Walo, palił papierosy (mimo, że się krztusił). Można też wywnioskować z jego tonu wypowiedzi, że to w dzieciństwie zaczął darzyć nienawiścią Rudego.

"Dorosłe" życie

Aktualnie jest najwyższy i najchudszy z grupy oraz nie należy do osób przystojnych (jego brzydotę zauważa Walo i tirówka). Podobnie jak jego kumple, nie wiadomo ile ma dokładnie lat choć można założyć że pomiędzy 22 a 28 (szczegóły w Ciekawostkach). Posiada prawo jazdy i samochód, tuningowanego Poloneza, który ze względu na barwy nazywany jest Szerszeniem. Niestety przez niefortunny wypadek z udziałem Pana Wiesia, Polonez Wojtasa kończy swój żywot w odcinku 128. Tak jak jego ziomki, jest kibicem Legii Warszawa, mieszka na Grochowie i prowadzi bardzo luźny tryb życia (nie ma stałego zatrudnienia, często kradnie i żyje z dnia na dzień). W czasie gdy Szerszeń należał do Spejsona, musiał być "fighterem", co nie było łatwe aż do czasu zakupu BMW. W odcinku 166 sprzedaje Bawarę za 5900 zł, na rzecz BMW M3. W odcinku 168 a transie po narkotykach, podpalił je, po czym zemdlał z załamania, a w następnym odcinku ponownie używa Bawarę.

Zarobki Wojtasa

Wojtas, aby zdobyć pieniądze, ima się różnych czynności. W odcinku 9 pracuje w budce z kebabami, lecz zostaje z niej zwolniony po tym jak jego szef połapał się w jego oszustwach. W odcinku 96 pracuje w supermarkecie Media Max, lecz podczas jego zmiany, Spejson i Walo okradli sklep. Gdy po chwili w supermarkecie włączył się alarm, Wojtas ukradł odkurzacz, a następnie zapewne go zwolniono. Chłopak najczęściej więc zajmuje się kradzieżą, czego przykład można zobaczyć w odcinku 18, w którym to sprzedaje na giełdzie ukradzione przez siebie radia. W odcinku 143 pracuje jako stróż na strzeżonym parkingu, lecz w następnym odcinku zostaje zwolniony z powodu rozbitej szyby jednego z samochodów na parkingu.

Udział w "Wojtas szuka żony"

Wojtas wziął udział w teleturnieju Wojtas szuka żony, gdzie z innymi bohaterami walczył o rękę Marianny. Udało mu się go wygrać po ciężkich zmaganiach z pozostałymi uczestnikami. W nagrodę miał poślubić Mariannę lecz uciekł sprzed ołtarza po tym jak kumple powiedzieli mu o ciąży dziewczyny.

Ciekawostki

  • W "Wojtas szuka żony" jest wspomniane że ma najdłuższego choć nie najgrubszego penisa na Grochowie.
  • Prawdopodobny wiek Wojtasa (i jego ziomeczków) oscyluje się pomiędzy 22 a 30. W odcinku 38 Walo wspomina jak piętnaście lat temu wysmarowali kupą rower Rudego. Byli wtedy w szkole podstawowej (niewiadomo w której klasie) więc wtedy musieli mieć pomiędzy 7-15 lat (zakładając że ukończyli szkołę podstawową przed reformą edukacji i powstaniem gimnazjów).
  • Uwierzył szefowi Wala, że ten sprowadził Poloneza z Niemiec.
  • Oglądając film pornograficzny "King Kong i licealistki" wkręcił się w fabułę.
  • W 104 odcinku "Kapitana Bomby" pojawia się kosmita, ubrany identycznie jak Wojtas.
  • W odcinku 93 ujawnił, że zamontował kamerki pod prysznicem, żeby monitorować siostrę (sam nigdy nie przełamał się, aby obejrzeć nagrania).
  • W serialu Porucznik Kabura odcinku 9, Wojtas jest bardzo emerytem, prowadzi taxi o party na bawara na przyszłości.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.