Blok Ekipa Wiki
Advertisement
Wojciech Puczyk (Wojtas)
Wojtas Puczyk.png
Zawód Bezrobotny
Rodzina Pani Puczykowa (matka)
Jowita (siostra)
Córka (tylko we śnie)
Marianna (była narzeczona)
Pojazd Szerszeń (1-126, 200)
Ursus (Wojtas szuka żony)
Golf (119)
Bawara (131-165, od 169)
M3 (166-168)

Hulajnoga elektryczna (243)

Debiut Odcinek 1

Wojtas (właściwie Wojciech Puczyk) – jeden z trzech głównych bohaterów serialu Blok Ekipa, obok Wala i Spejsona.

Opis postaci

Dzieciństwo

Mały Wojtas.

Wojtas już w dzieciństwie miał spore przyrodzenie i nie grzeszył urodą. Dla szpanu, podobnie jak Walo, palił papierosy (mimo, że się krztusił). Można też wywnioskować z jego tonu wypowiedzi, że to w dzieciństwie zaczął darzyć nienawiścią Rudego.

"Dorosłe" życie

Aktualnie jest najwyższy i najchudszy z grupy oraz nie należy do osób przystojnych (jego brzydotę zauważa Walo i tirówka). Podobnie jak jego kumple, nie wiadomo ile ma dokładnie lat choć można założyć że pomiędzy 22 a 28 (szczegóły w Ciekawostkach). Posiada prawo jazdy i samochód, tuningowanego Poloneza, który ze względu na barwy nazywany jest Szerszeniem. Niestety przez niefortunny wypadek z udziałem Pana Wiesia, Polonez Wojtasa kończy swój żywot w odcinku 128. Tak jak jego ziomki, jest kibicem Legii Warszawa mieszka na Grochowie i prowadzi bardzo luźny tryb życia (nie ma stałego zatrudnienia, często kradnie i żyje z dnia na dzień). W czasie gdy Kadett należał do Spejsona, musiał być "fajterem", co nie było łatwe aż do czasu zakupu BMW. W odcinku 166 sprzedaje Kadetta za 5900 zł, na rzecz BMW M3. W odcinku 168 w transie po narkotykach, podpalił je, po czym zemdlał z załamania, a w następnym odcinku ponownie używa Kadetta. W odcinku 236 po zerwaniu przyjaźni przez kulturystę oburzonego karą za upicie butelki wódki, nie omal włos potem został pobity przez dwójkę napastników, którzy okradali przechodniów z cennych łupów. Straciwszy cały szacunek w Grochowie (Dzieci przywłaszczyły ławeczkę; on i Walu są tu niemile widziani; Bastian szykuje do przygotowania dowodów przestępstwa.)

Zarobki Wojtasa

Wojtas, aby zdobyć pieniądze, podejmuje się różnych czynności. W odcinku 9 pracuje w budce z kebabami, lecz zostaje z niej zwolniony po tym jak jego szef połapał się w jego oszustwach. W odcinku 96 pracuje w supermarkecie Media Max, lecz podczas jego zmiany, Spejson i Walo okradli sklep. Gdy po chwili w supermarkecie włączył się alarm, Wojtas ukradł odkurzacz, a następnie zapewne go zwolniono. Chłopak najczęściej więc zajmuje się kradzieżą, czego przykład można zobaczyć w odcinku 18, w którym to sprzedaje na giełdzie ukradzione przez siebie radia. W odcinku 143 pracuje jako stróż na strzeżonym parkingu, lecz w następnym odcinku zostaje zwolniony, ponieważ pod jego nieuwagą została rozbita szyba w jednym z samochodów. Dodatkowo podczas pracy jako stróż kradł paliwo z aut, które następnie sprzedawał kierowcom po atrakcyjnych cenach. W odcinku 225 zatrudnił się jako operator wózka widłowego w fabryce e-papierosów oszukując w CV, że posiada uprawnienia do prowadzenia takiego pojazdu. Szybko został zwolniony po tym, jak pod wpływem rozpaczy uszkodził silnik maszyny.

Udział w "Wojtas szuka żony"

Wojtas wziął udział w teleturnieju Wojtas szuka żony, gdzie z innymi bohaterami walczył o rękę Marianny. Udało mu się go wygrać po ciężkich zmaganiach z pozostałymi uczestnikami. W nagrodę miał poślubić Mariannę lecz uciekł sprzed ołtarza po tym jak kumple powiedzieli mu o ciąży dziewczyny.

Udział w "Mister Grochowa"

Wojtas wziął udział w teleturnieju Mister Grochowa, odpadł w 9 odcinku

Ciekawostki

  • W "Wojtas szuka żony" jest wspomniane że ma najdłuższego choć nie najgrubszego penisa na Grochowie. W odcinku 254 jednak wychodzi na jaw prawdziwy rozmiar jego przyrodzenia, który Spejson określił jako "europejsko azjatycki".
  • Prawdopodobny wiek Wojtasa (i jego ziomeczków) oscyluje się pomiędzy 22 a 30. W odcinku 38 Walo wspomina jak piętnaście lat temu wysmarowali kupą rower Rudego. Byli wtedy w szkole podstawowej (niewiadomo w której klasie) więc wtedy musieli mieć pomiędzy 7-15 lat (zakładając że ukończyli szkołę podstawową przed reformą edukacji i powstaniem gimnazjów).
  • Uwierzył szefowi Wala, że ten sprowadził Poloneza z Niemiec.
  • Oglądając film pornograficzny "King Kong i licealistki" wkręcił się w fabułę.
  • W 104 odcinku "Kapitana Bomby" pojawia się kosmita, ubrany identycznie jak Wojtas.
  • W odcinku 93 ujawnił, że zamontował kamerki pod prysznicem, żeby monitorować siostrę (sam nigdy nie przełamał się, aby obejrzeć nagrania).
  • W serialu Porucznik Kabura w odcinku 9 Wojtas wioząc Ryszarda Kaburę do Polskich Sił Kosmicznych, dorabia do emerytury jako taksówkarz wożąc klientów którzy nie lubią jeździć Uberem wiekową już Bawarą która została przerobiona na latający pojazd najprawdopodobniej przez Wala który w miejsce kół zainstalował turbiny z rakiety (w czasie akcji Bawara ma już najprawdopodobniej 51 lat zakładając że to egzemplarz z 1999 roku)

Galeria

Advertisement