Zanęta na suma.

Wujek Edek – epizodyczny bohater serialu Blok Ekipa, wujek Spejsona i brat pana Wiesia.

Opis postaci[edytuj | edytuj kod]

Starszy mężczyzna o sympatycznym usposobieniu, alkoholik i zapalony wędkarz. Pochodzi z Garwolina. Ma żonę Irenę, która zdradza go pod jego nieobecność. Właściciel zielonego Poloneza "Borewicza". Posiada prawo jazdy od roku 1981, i od tego czasu stracił je "tylko" cztery razy, nie ma też problemu z tym, żeby często jeździć "na podwójnym gazie".

Wujek Edek pojawia się w odcinku 83. Odjeżdża od handlarza częściami FSO tuż przed przybyciem ziomeczków. Jako iż zakupił on ostatnie sztuki pierścieni, jest śledzony przez Wojtasa. Gdy tylko zauważa Szerszenia, myśli że to radiowóz, przez co zaczyna uciekać (jest wypity). Niestety po chwili rozbija się na bloku. Gdy ekipa do niego podchodzi, ten oddaje Wojtasowi swoje części, po czym nakazuje Adrianowi pozdrowić ojca i odchodzi zanim przyjadą służby. Postać ponownie pojawia się w odcinku 86. Razem z bratem i bratankiem jedzie na zakrapiany alkoholem połów ryb, gdzie przypadkowo jest świadkiem jak mafia wyrzuca do rzeki trupa.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Ponieważ nazwisko Pana Wiesia ujawniono dopiero w odc. 1 Mistera Grochowa, można uznać, że Edek również ma na nazwisko Puchacki (o ile go nie zmienił lub Wiesio nie przyjął nazwiska żony).

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.